جشنواره و نمایشگاه تخصصی صنایع دستی، فرش و دستبافته‌های عشایر ایران

خبرگزاری میراث‌فرهنگی ـ گروه میراث‌فرهنگی ـ‌مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از 19 تا 31 شهریورماه سال جاری میزبان جشنواره و نمایشگاه تخصصی صنایع‌دستی و دستبافته‌های روستایی و عشایر ایران است.
مهندس علی عبداله نژاد با اعلام این خبر گفت: در این نمایشگاه، هنرمندان و صنعتگران  استانهای آذربایجان شرقی، قم، اراک، همدان، تهران ،فارس، اصفهان و سایر نقاط کشور، تولیدات خود را در قالب 80 غرفه شامل انواع صنایع دستی، فرش‌های ابریشم ،تابلو فرش و دستبافته‌های عشایری نظیر گلیم ، گبه و... به نمایش می‌گذارند.
معاون توسعه مدیریت سازمان و سرپرست مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد افزود: مراسم گشایش رسمی این جشنواره و نمایشگاه در دومین روز برپایی آن مصادف با  روز دوشنبه 20 شهریور ماه و با اجرای زنده موسیقی سنتی، برپایی سیاه چادرهای عشایری، همراه با سوغات و  غذاهای محلی و نمای‌شهای آئینی عشایر نقاط مختلف ایران است.
وی ادامه داد: مراسم ویژه و برنامه های فرهنگی این جشنواره هر روز از ساعت 18 تا 30/19 در محوطه ورودی زعفرانیه و مجاور کاخ ملت سعدآباد توسط عشایر استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی ،چهار محال بختیاری و ... برگزار می‌شود.
این مسئول افزود: نمایشگاه تخصصی صنایع‌دستی ، فرش و دستبافته‌های عشایری ایران، از سوی شرکت مهرپژواک البرز و با همکاری مجموعه سعدآباد با هدف حمایت از تولیدکنندگان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و تعامل گسترده فعالان این هنر ـ صنعت برگزار خواهد شد.
گفتنی است برگزاری مسابقات و برنامه‌های سرگرمی توسط رادیو نمایشگاه و برنامه‌های عروسکی ویژه کودکان و نوجوانان توسط هنرمندان صدا و سیما  از برنامه های جانبی جشنواره و نمایشگاه مذکور است.
علاقمندان می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه  از 19 تا 31 شهریور ماه همه روزه ( بجز روز چهارشنبه 22 شهریور ماه) از ساعت 10 الی 30/20 به مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، خیابان شهید فلاحی(زعفرانیه سابق)، انتهای خیابان شهید طاهری مراجعه نمایند.
منبع : chn.ir