تابلوی معرق شب یلدا رونمایی شد

تابلوی معرق شب یلدا اثر استاد «کیومرث صیاد»، به دست «علیرضا عامری» در مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش رونمایی شد.

تابلوی معرق شب یلدا

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ساخت تابلوی معرق شب یلدا اثر استاد کیومرث صیاد از خرداد ماه سال 91 در جزیره شروع شده و در مهرماه به پایان رسیده و اکنون در محل دائمی نمایشگاه استاد کیومرث صیاد واقع در مرکز همایش‌های بین‌المللی به نمایش عموم گذارده شده است.

این اثر برگرفته از نقاشی مرحوم استاد محمد حمیدی یکی از نقاشان معروف سبک قهوه خانه‌ای ایران است که دارای 100 سانتی متر طول و 70 متر عرض است.

این تابلو تمام چوب بوده و در ساخت آن از چوب‌های طبیعی استفاده شده و هیچگونه رنگی در آن به کار نرفته و هیچ خطی نیز از طریق قلم بر روی آن کشیده نشده است.

همچنین در ساخت این تابلو، چوب‌های مختلفی شامل چوب گردو، پرتغال، عناب، ممرز، کراد، سنجد، توت، گلابی،شمشاد، چنار، و... استفاده شده است.

ساخت این تابلو با هدف حمایت از نقاشی قهوه خانه‌ای به عنوان نقاشی سبک ایرانی، نشان دادن محفل صمیمی خانواده ایرانی در سنوات گذشته و همچنین معرفی هنر معرق، که هنر اصیل ایرانی است، انجام شده است.

در کنار این تابلو 2 اثر جدید استاد شامل تابلو کودک فقیر و پیدا شدن موسی به نمایش در آمده است.

در نمایشگاه دائمی استاد کیومرث صیاد 20 اثر معرق وی به نمایش گذاشته شده است که برای اجرای طراحی و ساخت این آثار، این استاد 17 سال وقت صرف کرده است .

بازدید از این نمایشگاه، همه روزه از ساعت 19 الی 23 در مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش امکان پذیر و رایگان است.

chtn.ir