آلمان مقام نخست واردات فرش ايران را به خود اختصاص داد

آلمان، امارات، ژاپن، لبنان و قطر در 5 پله اول نردبان تجاري فرش ايران نشسته‌اند و 5 پله دوم را ايتاليا، سوئيس، انگلستان، کانادا و برزيل تصاحب کرده‌اند.

آلمان مقام نخست واردات فرش ايران را به خود اختصاص داد

رئيس مرکز ملي فرش ايران با اعلام اين مطلب از رسيدن صادرات فرش دستباف به 304 ميليون دلار در سال جاري خبرداد و ابراز اميدواري کرد که صادرات تا پايان سال رونق بيشتري داشته باشد.

«محمدباقر آقاعليخاني» با اشاره به آخرين وضعيت صادرات فرش دستباف گفت: صادرات فرش دستباف کشور تا اين لحظه در سال جاري به 304 ميليون دلار رسيده است که بر اين اساس پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال، روند مطلوب‌تري بر صادرات اين هنر-صنعت اصيل ايراني حاکم شود.

رئيس مرکز ملي فرش ايران افزود: صادرات فرش دستباف در سال گذشته به 556 ميليون دلار رسيد که اميدواريم امسال با توجه به مشکلات تحريم‌ها بتوانيم صادرات را در سال 91 به وضعيت مناسب‌تري نسبت به سال گذشته برسانيم.

وي تصريح کرد: در هشت ماه سال 91 از ميان 70 کشور واردکننده فرش دستباف ايران 30 کشور بالاتر از يک ميليارد دلار واردات از ايران داشته‌اند که کشور آلمان با اختلاف 15 ميليون دلار و با کسب سهم 15.9 درصدي از صادرات فرش ايران در مقام نخست واردات فرش ايراني قرار گرفته است.

منبع خبر : chtn.ir