طرح آموزش صنایع دستی در کرمان اجرا می شود

طرح آموزش صنایع دستی در کرمان اجرای طرح آموزش صنایع دستی در کرمان، خانه صنایع دستی کرمان میزبان هنرمندان پته و سرمه دوز از جمله اخبار میراث فرهنگی استان کرمان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به اجرای طرح آموزش صنایع دستی گفت: این طرح برای آموزش رشته های بومی صنایع دستی به هنر جویان کرمانی اجرا می شود.

علی زاهدیان با اشاره به اینکه این آموزش توسط پنج فرهنگسرای سطح شهر کرمان انجام می شود، افزود: تاریخ شروع کلاسها از هفتم بهمن ماه تا پانزدهم اسفندماه جاری است.

زاهدیان اظهار داشت: آموزش صنایع دستی در 9 رشته صنایع دستی از جمله پته دوزی، سرمه دوزی، گلیم بافی، منبت و مشبک صورت می گیرد.

خانه صنایع دستی کرمان میزبان هنرمندان پته و سرمه دوز

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان گفت: نمایشگاه پته و سرمه دنروزی و قلاب بافی از تاریخ هفتم تا دوازدهم بهمن ماه جاری در محل خانه صنایع دستی کرمان در حال برگزاری است.

علی زاهدیان ادامه داد: این نمایشگاه توسط آموزشگاههای نرجس خاتون و ماه نگار کویر برگزار می شود.

وی افزود: نمایشگاههای صنایع دستی نظر بسیاری از زنان کرمانی را به سوی هنرهای سنتی و انجام این هنرها در منازل جلب کرده است.

زاهدیان اظهار داشت: خوشبختانه فروشگاه های صنایع دستی که لوازم دوخت و بافت هنرهای بومی را به فروش می رسانند مملو از هنرجویان شده که جای بسی خوشحالی است.

وی تصریح کرد: معاونت صنایع دستی به منظور معرفی فعالیت های هنری هنرمندان کرمانی، خانه صنایع دستی را به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می دهد.