اولین مرکز آموزش تراش سنگ‌های قیمتی در تهران افتتاح شد

اولین مرکز آموزش تراش سنگ های قیمتی در تهران افتتاح شد

اولین مرکز توانمندسازی و آموزش تخصصی تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌ قیمتی با حضور «یحیی رحمتی» معاون صنایع دستی کشور، جمعی از مدیران و کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، مدیران شهرداری تهران و هنرمندان صنایع دستی در خیابان مفتح افتتاح شد.

 این مرکز با همکاری شهرداری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شده است.

«یحیی رحمتی» معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در افتتاحیه این مرکز با اشاره به اهمیت و جایگاه صنایع دستی در کشور خواستار توجه هرچه بیشتر به هنرهای سنتی و صنایع دستی شد.

وی با تاکید بر نقش صنایع دستی درکاهش معضل بی کاری و افزایش درآمد افزود: لزوم همکاری و تعامل میان دستگاه‌های مختلف دولتی با هدف کمک به هنرجویان یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در حوزه صنایع دستی صورت گیرد.

‌رحمتی اضافه کرد: تراش سنگ‌های قیمتی و کاربردی کردن آن‌ها و فعالیت‌های مربوط به تزیینات و جواهرآلات صورت خواهد گرفت و یک مرکز مناسب برای پرورش استعداد علاقه مندان به هنرهای سنتی است.

وی هم چنین بر ورود جدی مراکز علمی و آموزشی به موضوع صنایع دستی تاکید کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران نیز در این افتتاحیه گفت: زمانی که سنگ‌ها به محصول مورد درخواست مردم تبدیل می‌شود، ارزشی هزار برابر پیدا می‌کند.

«محمد حسین فراهانی» افزود: در حال حاضر حدود 150 کارگاه صنایع دستی در تهران وجود دارد که از این تعداد، 26 کارگاه به‌صورت رسمی و 67 کارگاه در گروه سنگ‌های قیمتی به‌صورت خانگی فعالیت می‌کنند.
 

منبع خبر : chtn.ir