برگزاری دوره جدید ˝نقاشی لاکی و صورت‌سازی˝

آموزش نقاشی لاکی و صورت سازی˝رامین مرآتی˝، نقاش و نگارگر در دوره جدید آموزشی تکمیلی هنر لاکی، با عنوان ˝نقاشی لاکی و صورت‌سازی˝، تکنیک‌های عملی هنر لاکی‌سازی ایرانیان در سده‌های گذشته را در مرکز آموزش موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، به هنرجویان آموزش خواهد داد.

به گزارش هنرآنلاین، دوره آموزشی «نقاشی لاکی و صورت‌سازی» در مرکز آموزش این موسسه در روزهای پنج‌شنبه هر دو هفته یک‌بار از ساعت 9:30 تا ساعت 15 برگزار خواهد شد. نخستین جلسه این دوره، روز پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1392 خورشیدی آغاز خواهد شد.
«رامین مرآتی» مدرس دوره جدید هنر لاکی‌سازی در این‌باره گفت: «در دوره آموزشی نقاشی لاکی و صورت‌سازی، آموزش‌ها و تکنیک‌های مورد نظر به شیوه عملی در سه حوزه گل و مرغ، مینیاتور لاکی و صورت‌سازی ارایه خواهد شد».

این دوره به شیوه نیمه‌خصوصی برگزار خواهد شد؛ بدینگونه که هنرجویان می‌توانند یا با هماهنگی استاد، زمان حضور خود را در برهه زمانی یادشده تنظیم کنند یا با حضور کامل در هر جلسه، از آموزش‌های ارایه شده بهره بگیرند.

دوره آموزشی «نقاشی لاکی و صورت‌سازی»، از مجموعه دوره‌های هفت‌گانه آموزشی هنرهای سنتی مربوط به حوزه کتابت و نگارگری و عرصه‌های مرتبط است که به صورت فعال و جاری در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. خط شکسته (مجتبی ملک‌زاده)، تشعیر (مجید فداییان)، خط ناخنی (ناصر جواهرپور)، قطعه‌سازی (مجید فداییان)، نگارگری (رامین مرآتی) و نقاشی پشت شیشه (مهرنوش بشارت)، دیگر دوره‌های آموزشی این موسسه به شمار می‌آیند.

علاقه‌مندان به شرکت در دوره آموزشی «نقاشی لاکی و صورت‌سازی» و دیگر دوره‌های آموزشی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، برای ثبت نام و گرفتن اطلاعات بیش‌تر، می‌توانند با شماره‌های تلفن ثابت 66756775 و 66751291 و همراه 09396751291 تماس بگیرند.