همت فیروزه ای ناشنوایان شهربابک در انتظار توجه مسئولان

ناشنوایان شهربابکی که با ثبت شرکت تراش سنگ فیروزه برای اشتغالزایی گام برداشته‌اند در ادامه این راه به توجه و همت مسئولان نیاز دارند.

 

ثبت شرکت تراش سنگ فیروزه
به گزارش خبرگزاری فارس از شهربابک، تعدادی از ناشنوایان شهربابک در راستای تولید ملی اقدام به ثبت شرکت تراش سنگ فیروزه و اشتغالزایی برای بیش از 10 نفر از ناشنوایان کردند، اما در حال حاضر با مشکلاتی مواجه هستند که برای رفع این موانع به همت و مساعدت مسئولان نیاز دارند.
 
با توجه به وجود معادن غنی سنگ فیروزه در شهربابک و تشکیل تعاونی‌های متعدد 10 نفر از ناشنوایان شهربابکی پس از ثبت شرکت تراش فیروزه مشغول به فراگیری آموزش‌های لازم در این زمینه شدند، اما هم اکنون نبود مکانی مناسب برای ایجاد کارگاه تراش فیروزه آنها را با مشکل مواجه کرده است.
 
مدیرعامل تعاونی‌های تراش سنگ فیروزه شهربابک در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار داشت: کلاس‌های آموزشی تراش سنگ فیروزه برای ناشنوایان از 40 روز پیش آغاز شده است و ناشنوایان آموزش‌های لازم را بسیار بهتر از افراد عادی فرا گرفته‌اند و هم اکنون مشغول تراش سنگ فیروزه در کارگاهی واقع در عمارت موسی‌خانی هستند.
 
حسین محمودی تصریح کرد: کار کردن معلولان برای کارگاه‌ها و تعاونی‌های دیگران در واقع ظلمی مضاعف در حق آنهاست و به همکاری مسئولان برای تامین مکانی مناسب و استقلال اقتصادی ناشنوایان نیاز است.