نمایشگاه مشبک و معرق چوب در جیرفت افتتاح شد

به گزارش سایت خبری-تحلیلی هلیل،نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرمند جیرفتی شامل آثاری از معرق و مشبک روی چوب در سالن جنبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت یک هفته افتتاح شد.

نمایشگاه مشبک و معرق در جیرفت

وحید دهقانی هنرمند جوان و خوش ذوق جیرفتی توانسته با اتکا به خلاقیت و توانمندی اش در امر هنر آنهم با ظرافتکاری مشبک و معرق خوش بدرخشد.
 
وی که متولد 1366 می باشد  بیش از 60 اثر هنری خود را در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جیرفت  برای بازدید علاقمندان به حوزه فرهنگ و هنر به نمایش گذاشته است.
 
در حالی پیش از ظهر دوم آذرماه اولین نمایشگاه این هنرمند جوان افتتاح شد که تنها ،رئیس شورای اسلامی شهر جیرفت،مشاور فرماندار جیرفت در امور بانوان و عضو شورای اسلامی شهر جیرفت،مسئولان  نمایندگی میراث فرهنگی در جیرفت  به همراه چند نفر هنرمند در این آئین حضور داشتند.
 
ولی اینکه  همگان به تاثیرگذاری و تاثیرپذیری  بدون چون و چرای هنر اغان دارند امری بدیهی است ولی حمایت های دیگر پیشکش ولیکن حمایت های معنوی از یک هنرمند نوپا چقدر هزینه بردار  است که در محاسبه آن عاجز هستیم و منتظریم دوستان خودشان این رقم نجومی و غیرقابل جبران را اعلام نمایند.
 
وحید دهقانپور در گفتگو با خبرنگار ما گفت:بنده به مدت 5 سال است که کار معرق و مشبک با چوب را به صورت حرفه ای دنبال می کنم.
وی افزود:این اولین تجربه نمایشگاهی ام است و بیش از 60 اثر را به نمایش گذاشته ام.
 
دهقانپور خاطر نشان کرد:عدم استفاده از چسپ برای اتصال قطعات در این کارها بسیار ناچیز است و فقط برای اتصال قطعات بزرگ بکار برده شده است.
 
وی تصریح کرد:حداقل امکاناتی که برای این کار نیاز دارم به ارزش 35 هزارتوان هستند ولی می توانم کارهای هنری بسیار تاثیر گذاری را عرضه کنم.
 
دهقانپور هدف از برپایی این نمایشگاه را به دور از چشم داشت مادی تنها آشنایی همشهریانش با هنر معرق و مشبک بیان کرد.
در ادامه سعید سالارگنجی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:نمایشگاه این هنرمند از تاریخ دوم تا هفتم آذرماه دایر است.
 
وی بیان کرد:آثار به نمایش گذاشته شده شامل مشبک و معرق می باشند که به نوبه خود بی نظیر هستند.
 
سالارگنجی خاطر نشان کرد:ما تنها به صرف معرفی هنرمند و جایگاه هنر مشبک و معرق قدم در این امر گذاشته ایم.
 
وی افزود:علی رغم نداشتن مکانی مناسب برای برپایی این نمایشگاه در حد وسع و توانمان همکاری  کرده ایم.
در حالی که نمایشگاه این هنرمند در فضایی نامناسب دایر شده است امید می رود برای ارج نهادن به جایگاه هنر و هنردوستان در آینده نزدیک شاهد احداث یک نگار خانه در خور شان باشیم.