تابلو منتخب جام جهانی 2014 برزیل توسط معلولان کرمانی ساخته شد

خلق تابلو جام جهانی 2014 بدست معلولان کرمانیمدیرعامل انجمن زنان نیکوکار مهتاب گفت: تابلو چوبی منتخب جام جهانی فوتبال 2014 برزیل توسط گروهی پنج نفره از معلولان کرمانی ساخته شد.

ˈمحمد کاربخشˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: در ساخت این تابلو هزار و 121 قطعه چوب ریز و درشت به کار رفته و ابعاد آن 100 در 70 سانتیمتر و به قطر سه سانتیمتر است.

وی ادامه داد: گروه پنج نفره معلولان با معلولیت 50 و 60 درصد به مدت بیش از سه ماه به صورت شبانه روزی بر روی این تابلو کار کردند که در آن از معرق، معرق برجسته، سوخته کاری و حجم استفاده شده است.

کاربخش، بیان کرد: این تابلو به پاس اینکه فیفا پذیرفت تصویر یوزپلنگ آسیایی بر روی پیراهن تیم ملی حک شود، طراحی و اجرا شد و بر روی آن تصاویری مانند نقشه و نمادهای مختلف کشور برزیل و سایر موارد مربوط به این مسابقات حک شده است.

وی گفت: همچنین شعار فیفا با عنوان ˈهمه با یک ریتم در جام جهانیˈ به زبان انگلیسی بر روی این تابلو حک شده و به دلیل اینکه می خواستیم حضور سایر کشورها را نیز در این تابلو داشته باشیم و اینکه چوب های رنگی در اختیار نداشتیم از نخ های پته و مس برای این کار استفاده کردیم.

مدیرعامل انجمن زنان نیکوکار مهتاب تصریح کرد: نقشه کشور برزیل را نیز با مس بر روی این تابلو طراحی کرده ایم.

وی اظهار کرد: در دو طرف این تابلو دو عصا که نماد معلولیت است تعبیه شده که نشان دهد این اثر توسط معلولان ساخته شده است.

کاربخش، گفت: در نامه ای به علی کفاشیان و سپ پلاتر درخواست کرده ایم که در صورت امکان نمایشگاهی از صنایع دستی کرمان که بخش عمده آن توسط معلولان کرمانی تولید شده در حاشیه برگزاری مسابقات جام جهانی دایر شود.

وی ادامه داد: این تابلو را به فدراسیون فوتبال ارسال می کنیم تا پس از طی مراحل قانونی به فیفا فرستاده شود و در موزه ویژه فیفا نگهداری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اولویت کار این انجمن در رابطه با زنان و ایجاد اشتغال برای معلولان هنرمند است، افزود: علاقمندان می توانند برای آشنایی بیشتر با این خیریه به سایت www.kmwca.ir مراجعه کنند، یا با شماره تلفن 2443661 تماس بگیرند و یا به آدرس کرمان، خیابان هزار و یکشب کوچه شماره پنج، شمالی یک، پلاک هشت مراجعه کنند تا با فعالیت های این گروه بیشتر آشنا شوند.

 

ساخت تابلو جام جهانی 2014 توسط معلولان کرمانی

منبع: ایرنا