سرپرست مرکز ملی فرش ایران تغییر کرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی حمید کارگر را به عنوان سرپرست مرکز ملی فرش ایران انتخاب کرد.

به گزارش فارس، وزیر صنعت، معدن و تجارت طی حکمی حمید کارگر را به عنوان سرپرست مرکز ملی فرش ایران برگزید. 
 
حمید کارگر پیش از این مشاور مرکز ملی فرش ایران بود. وی دانش‌آموخته رشته فرش در مقطع کارشناسی است و تحصیلات خود را تا مقطع دکترا در رشته علوم ارتباطات ادامه داده است. 
 
کارگر عضو پیوسته انجمن علمی فرش ایران است که در انتخابات اخیر این انجمن نیز عهده دار سمت نایب رئیسی این تشکل شده است. وی همچنین عضو پیوسته انجمن متخصصان روابط عمومی ایران است و عنوان «مدیر روابط عمومی و مشاور اطلاع رسانی مرکز ملی فرش ایران»، «سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان توسعه تجارت ایران» و «مشاور رسانه‌ای و تبلیغاتی شرکت سهامی فرش ایران» را نیز در کارنامه خود دارد. 
 
بنا بر اعلام سازمان ملی فرش این نخستین بار است که یک دانش آموخته فرش سرپرستی بالاترین نهاد متولی فرش دستباف کشور را برعهده می‌گیرد. 
 
نعمت زاده وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در این حکم خطاب به کارگر آورده است: نظر به شایستگی و تعهدجنابعالی به موجب این حکم به سمت سرپرست مرکز ملی فرش ایران منصوب می شوید. 
 
با عنایت به جایگاه والای فرش دستباف ایرانی به عنوان میراث گرانقدر فرهنگی و هنری، انتظار دارم با برنامه ریزی و نظارت صحیح نسبت به حفظ و اعتلای این جایگاه بیش از پیش اهتمام نمایید.