جشنواره منطقه‌اي شده بافي فردا در زرند برگزار مي‌شود

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اداره كل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان كرمان گفت: جشنواره شده بافی بصورت منطقه ای فردا مورخ 17 شهریورماه جاری در محل سالن ارشاد اسلامی شهرستان زرند برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان،"علی ابرهیم نژاد"  با اعلام خبر فوق افزود: جشنواره شده بافی بصورت منطقه ای از ساعت 9 صبح با حضور مسئولان محلی و جمع كثیری از مردم و هنرمندان صنایع دستی این شهرستان در محل سالن ارشاد اسلامی شهرستان زرند  برگزار می شود.

وی با اشاره به اینكه امسال این جشنواره بصورت منطقه ای و در سالهای آتی بصورت ملی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در حاشیه جشنواره شده بافی ، نمایشگاهی از صنایع دستی و سوغات نیز برپا می شود.

ابراهیم نژاد از پذیرایی میهمانان این جشنواره با غذاهای محلی خبر داد و اظهار داشت: ارائه مقاله و سخنرانی استاد امامی ،اهداء جوایز به هنرمندان صنایع دستی  و...از دیگر برنامه های اجرایی جشنواره مذكور است.

وی افزود: هنر شده بافی، هنر اصیل و بومی مردم شهرستان زرند محسوب می‌شود که از سالیان گذشته تاکنون حفظ شده است.

این مسئول فرهنگی گفت: این کار هنری با دانه‌های گیاه دشتی تولید می‌شود و به عنوان تزئین خانه‌ها و خواص درمانی به کار می‌رود.

ابراهیم نژاد در پایان خاطرنشان كرد: برگزاری این جشنواره می تواند به معرفی این هنر اصیل و دیگر توانمندی‌های هنرمندان و مردم شهرستان بپردازد.