اساسنامه انجمن فرش دستباف استان کرمان تصویب شد

 

اساسنامه انجمن فرش دستباف استان پس از بررسی و انجام  اصلاحات لازم، به تصویب مجمع عمومی موسسان  انجمن فرش دستباف کرمان رسید

رئیس کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق کرمان در این نشست گفت: در چهار سال اخیر به دلیل برخی قوانین و مقررات در ثبت تشکل ها، انجمن فرش استان تشکیل نشد. فخری الله توکلی، با بیان اینکه کمیسیون قالی و صنایع دستی بازوی مشاوره‌ای اتاق است، افزود: تشکل ها می توانند فعالیت های اجرایی را انجام و با بررسی مشکلات پیش روی در زمینه های تولید، کیفیت و توسعه بازار فرش، راهکارهای مفید و مشورتی ارائه دهند. وی بیان کرد: افرادی که تمایل به شرکت در انجمن فرش دستباف را دارند باید عضو اتاق کرمان باشند تا بتوانند از حمایت این مجموعه بهره مند شوند.

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امور مالیاتی اتاق کرمان، گفت: در بعضی از شهرستان های استان انجمن های محلی تشکیل شده‌اند که می توان به انجمن فرش راور با هزار و 200 عضو اشاره کرد که سه سال پیش تشکیل شده اما به دلیل اینکه طبق قانون اتاق، تشکل های باید استانی تشکیل شوند نتوانسته ایم تشکل های شهرستانی را به ثبت برسانیم.

جلیل کاربخش، با بیان اینکه اتاق بر اساس قانون بهبود محیط کسب و کار مسئولیت تشکیل انجمن هاست و تشکل های مختلف بخش خصوصی توسط اتاق ایران تشکیل و ثبت می شود، افزود: نباید در ثبت تشکل ها موازی کاری باشد و برخی مجموعه ها مانند وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی و وزارت کشور، به ثبت تشکل بپردازند.

لازم به ذکر است در این نشست اساسنامه انجمن فرش دستباف استان کرمان در ۷ فصل، ۵۷ ماده و۱۱ تبصره به تصویب مجمع انجمن فرش دستباف کرمان رسید.